انواع گواهینامه های ssl
  • گواهی نامه DV SSL یا Domain Validation
  • گواهی نامه OV SSLیا Organization Validation
  • گواهی نامه EV یا Extended Validation
گواهی نامه DV SSL یا Domain Validation

یکی از انواع ssl ارائه شده توسط شرکت های مربوطه، dv یا domain validation می باشد. در فرآیند صدور گواهی نامه DV SSL، تنها نام دامنه شما توسط شرکت صادر کننده، تایید و احراز خواهد شد. در واقع سازمان صادر کننده، طی فرآیندی مطمئن می شود که نام دامنه ای که برای آن درخواست صدور گواهی نامه دریافت کرده است، حتماً در اختیار شخص درخواست دهنده قرار دارد. پس در این نوع گواهی نامه امنیتی، علاوه بر رمزنگاری ارتباط ها، نام دامنه شما هم احراز خواهد شد.

گواهی نامه OV SSL یا Organization Validation

گواهی OV یکی دیگر از انواع SSL می باشد.  در این گواهی نامه امنیتی SSL علاوه بر تمام مواردی که در گواهی DV ذکر شد، نام رسمی شرکت و یا سازمان شما هم تایید و احراز می شود. اگر این نگرانی را دارید که بازدید کننده شما، از حضور در وب سایت معتبر و صحیح اطمینان حاصل کند، این گواهی نامه مناسب شماست. با استفاده از این نوع SSL، کاربر می تواند با کلیک کردن بر روی آیکون مرتبط در صفحه وب سایت شما، نام رسمی و کامل شرکت شما را مشاهده کند.

گواهی نامه EV یا Extended Validation

گواهی نامه EV ، کامل ترین نوع از انواع گواهینامه SSL است. در این گواهی SSL، علاوه بر تمام مزیت های ev و dv، نام کامل و رسمی شرکت شما هم در کنار نام دامنه در نوار آدرس مرورگر درج می شود. کاربر بازدید کننده هنگام ورود به وب سایت و با دیدن نام کامل شرکت شما، لحظه ای به صحت و اعتبار وب سایت شک نخواهد کرد و با اعتماد کامل به بازدید خود ادامه می دهد.

 

انتخاب صحیح گواهی نامه
  • اگر صاحب یک وب سایت شخصی هستید که صرفاً پروفایل و هویت آنلاین شما را در خود جای داده و یا از وب سایت خود، فقط برای اطلاع رسانی و یا معرفی استفاده می کنید، بهترین انتخاب برای شما گواهی نامه DV است. از انواع ssl این نوع گواهی نامه، علاوه بر این که نسبت به دو نوع دیگر مقرون به صرفه تر است، به صورت آنی صادر شده و نیازی به تایید و احراز هویت شرکت و کسب و کار شما وجود ندارد.
  • اگر صاحب یک شرکت، سازمان و یا کسب کار هستید و تمایل دارید بازدید کننده احساس امنیت بیشتری در وب سایت شما داشته باشد، گواهی نامه OV را از بین انواع گواهینامه ssl انتخاب کنید. در این گواهی نامه کاربر به راحتی امکان مشاهده نام رسمی شرکت شما را خواهد داشت.
  • اگر یک شرکت متوسط و یا بزرگ را اداره می کنید و تمایل دارید، بازدید کننده شما لحظه ای به اعتبار و صحت وب سایت شما شک نکند، بهترین انتخاب برای شما نوع EV است. بازدید کننده به محض ورود به سایت، نام رسمی شرکت شما را به رنگ آرامش بخش سبز در کنار نام دامنه مشاهده خواهد کرد.
گواهی نامه Wildcard

در ابتدا باید بگوییم که برای داشتن هر یک از انواع گواهینامه ssl ، باید از قبل عملیات ثبت دامنه را طی کرده باشید تا بتوانید تحت نام دامنه‌ی آن اقدام به خرید و راه اندازی گواهی نامه نمایید. در اینجا باید بگوییم که از میان گواهی نامه های بررسی شده، دو گواهی نامه DV و OV امکان فنی دیگری با نام Wildcard دارند.

با استفاده از این نوع گواهی نامه، علاوه بر نام دامنه اصلی، تمامی زیردامنه های وب سایت نیز قابل امن شدن هستند. برای مثال اگر صاحب وب سایتی با نام adaxhost.com باشید، به کمک گواهینامه wildcard می توانید زیر دامنه های نظیر price.ako.ir را هم ایمن کنید. در صورت عدم استفاده از گواهی نامه Wildcard ssl، شما باید برای تک تک زیر دامنه ها، علاوه بر دامنه اصلی، گواهی نامه جداگانه تهیه نمایید. گواهی نامه Wildcard برای وب سایت هایی مناسب است که زیر دامنه های متعددی دارند.

 

مشاهده لیست پکیج ها وخرید گواهینامه SSL